Aktualności

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Informacje
22.07.2021
1 lipca 2021r. ruszyła Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB). Mieszkańcy gminy mają obowiązek złożenia w tej bazie deklaracji z informacją o zainstalowanym źródle ciepła i spalania paliw. Utworzenie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków zaplanowano w przegłosowanej 17 września przez Sejm, a dzień wcześniej przez Komisję Sejmową do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych oraz Komisję Infrastruktury, ustawie o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw. CEEB ma być ważnym narzędziem […]
więcej

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Informacje
23.02.2021
Już tylko miesiąc do końca spisu powszechnego!!! Nie czekaj i spisz się jak najszybciej, najlepiej przez Internet http://spis.gov.pl. Pamiętaj, że udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udzielenia informacji podlega karze grzywny. Do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Pamiętaj, że udział w spisie to Twój obowiązek wynikający z […]
więcej

PROGRAM „CZYSTE POWIETRZE” – PUNKT PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW W URZĘDZIE

Informacje
11.02.2021
Od miesiąca lutego w Urzędzie Gminy Kruszyna działa punkt przyjmowania wniosków w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu. Prosimy o wcześniejsze umówienie się pod numerem telefonu 34 3202003 wew. 23. PROSZĘ O ZAPOZNANIE SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI:RZĄDOWY PROGRAM CZYSTE POWIETRZE 1. Dotyczy wyłącznie budynków jednorodzinnych  […]
więcej

Regionalny Plan Transportowy dla Województwa Śląskiego

Informacje
20.09.2021
Zarząd Województwa Śląskiego zaprasza  mieszkańców województwa  do udziału w badaniach ankietowych, w celu pozyskania informacji o zachowaniach i potrzebach transportowych mieszkańców. Więcej informacji w załącznikach nr 1 i 2.
więcej

Mobilny punkt spisowy

Informacje
17.09.2021
Do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Czasu pozostało niewiele, a jeszcze prawie 40 % mieszkańców naszej gminy się nie spisało. Chcąc ułatwić mieszkańcom dopełnienie tego obowiązku organizujemy punkty spisowe w różnych miejscach naszej gminy.  Teraz będzie możliwość spisania się u rachmistrza, który będzie pełnił dyżur w budynku świetlicy w Teklinowie w niedzielę 19 września 2021 w godzinach od […]
więcej

Szczepienie przeciwko COVID-19

Informacje
14.09.2021
W najbliższy wtorek, 21 września 2021 r. w godz. od 8.00 do 13.00 w siedzibie Urzędu Gminy w Kruszynie, ul. Kmicica 5 będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 jednym z dwóch rodzajów szczepionek – jednodawkowa firmy Johnson & Johnson oraz dwudawkowego Pfizera. Zaszczep się bez zbędnych formalności, bez wcześniejszych zapisów i rejestracji – wystarczy tylko […]
więcej

82 Rocznica „Krwawego Poniedziałku”

Historia
14.09.2021
W dniu 5 września 2021r. w Kruszynie obchodzono 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji poległych. Kolejnym etapem uroczystości był przemarsz z udziałem Orkiestry Dętej z Kruszyny pod Pomnik Pamięci. Uczestnicy obchodów wysłuchali krótkiego rysu historycznego oraz przemówień okolicznościowych Pani Wójt Jadwigi Zawadzkiej oraz Senatora RP Ryszarda Majera. Delegacje […]
więcej

112 przejmie numer alarmowy 998

Informacje
13.09.2021
Od 9 września 2021 roku wybierając numer alarmowy Straży Pożarnej 998, mieszkańcy województwa śląskiego połączą się z operatorem numeru alarmowego 112. Zmiana ta pozwoli na sprawne powiadamianie oraz dysponowanie odpowiednich służb, a co za tym idzie ulepszy system powiadamiania ratunkowego. W województwie śląskim przełączanie numeru 998 rozpoczęło się 9 września 2021 r. i potrwa do […]
więcej
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Informacje
22.07.2021
więcej
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Informacje
23.02.2021
więcej
PROGRAM „CZYSTE POWIETRZE” – PUNKT PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW W URZĘDZIE

PROGRAM „CZYSTE POWIETRZE” – PUNKT PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW W URZĘDZIE

Informacje
11.02.2021
więcej
Konsultacje społeczne – publiczny transport zbiorowy na terenie gminy Kruszyna

Konsultacje społeczne – publiczny transport zbiorowy na terenie gminy Kruszyna

Konsultacje
10.09.2021
więcej
Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy

Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy

Rolnictwo
09.09.2021
więcej
XXVII Sesja Rady Gminy Kruszyna

XXVII Sesja Rady Gminy Kruszyna

Rada Gminy
09.09.2021
więcej
X edycja Narodowego Czytania

X edycja Narodowego Czytania

Kultura
07.09.2021
więcej