Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji na stronie.
^Powrót na górę
Get Adobe Flash player

Mamo,Tato baw się ze mną!

„Mistrz tańca” – przygotuj kółka w czterech kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym. Ułóż je na podłodze, np. żółte kółko z przodu, niebieskie z tyłu, czerwone z lewej strony, zielone z prawej. Poproś dziecko, aby stanęło między kółkami, a następnie podawaj rytm, który dziecko ma odtworzyć dotykając wskazanych kółek, np.: • prawa noga: 2 zielone, 2 czerwone; • lewa noga: 1 zielony, prawa noga: 3 niebieskie; • lewa ręka: 2 niebieskie, prawa noga: 2 żółte; • lewa ręka: 2 czerwone, prawa ręka: 2 żółte, podskok. Starszym dzieciom możesz prezentować rytm za pomocą symboli i cyfr lub tabliczek z oczkami jak na kostce do gry.
Zabawa rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, kształtuje pamięć i umiejętność odczytywania informacji przedstawionej w formie graficznej.

Kolorowe figury - link
Przyjrzyj się figurom. Figury po prawej stronie pokoloruj tak, jak figury po lewej stronie.
 tabelka1

Wiarygodna szkoła

BIP

Gmina Kruszyna

Copyright © 2013. Gminne Przedszkole w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lgocie Małej Rights Reserved.