Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji na stronie.
^Powrót na górę
Get Adobe Flash player

Mamo,Tato baw się ze mną!

„Kolorowe kamienie” – podczas spaceru poproś dziecko, aby poszukało kilku kamieni (najlepiej gładkich, wielkości połowy dłoni dziecka). Po powrocie do domu zachęć dziecko do pokolorowania kamieni kredkami świecowymi, pastelami olejnymi lub pomalowania farbami plakatowymi. Zachęć do tworzenia na kamieniach kolorowych wzorów. Możecie wspólnie zastanowić się, co przypomina Wam kamień (np. głowę dinozaura) i dorysować na kamieniu odpowiednie szczegóły (np. zęby, oczy i nos). Starsze dzieci mogą narysować na kamieniach poznane litery i bawić się w układanie kamiennych wyrazów. Zabawa rozwija wyobraźnię i kształtuje sprawność rąk.
„Opowiedz mi historię” – przygotuj kilka niewielkich kamieni. Na każdym z nich wspólnie z dzieckiem narysuj lub nalep jeden symbol, np. uśmiech, gwiazdę, serce, wybrane zwierzę lub przedmiot. Przykryj kamienie chustą i poproś dziecko o wylosowanie jednego. Następnie – w zależności od wieku i możliwości dziecka – poproś o ułożenie zdania lub historyjki z nazwą symbolu na kamieniu. Możesz poprosić o wyklaskanie sylab w nazwie danego symbolu, podanie pierwszej lub ostatniej głoski. Możecie się bawić w zgadywanki – osoba, która wylosuje symbol musi go opisać, a druga osoba musi go odgadnąć. Zabawa rozwija sprawność manualną, wyobraźnię i mowę.

mamotato12

kolorowekamienie

Wiarygodna szkoła

BIP

Gmina Kruszyna

Copyright © 2013. Gminne Przedszkole w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lgocie Małej Rights Reserved.